رمز ماندگاری مولوی و حافظ :

موفقيت وبلاگ‌نويسان در اعتراض به اقدام ضدايراني
مولانا جلال‌الدين بلخي خراساني ملقب به مولوي، شاعر ايراني که تک تک ابيات و کلمات مثنوي و ديوان شمس او به فارسي فصيح و اصيل سروده شده‌اند اما به تلاش برخي مقامات دولتي کشورهاي مجاور و به حمايت امپرياليسم رسانه‌يي تـرکـي معرفي مي‌گردد، در توضيحات تصوير اهداي مثنوي از سوي امينه طيب اردوغان به لورا بوش در اين صفحه نيز ايراني معرفي شد و مسوولان سايت کوربيس هم از اشتباه خود عقب‌نشيني کردند تا دنيا ياد بگيرد که با ايرانيان اصيل و ميهن‌دوست نمي‌توان درافتاد!

رمز ماندگاری حافظ در چیست؟
همين‌ نيمي‌ وصال‌ و نيمي‌ جدايي، از او رندي‌ ساخته‌ است‌ كه‌ نه‌ اهل‌ گوشه‌گيري‌ و انزواگزيني‌ است‌ و نه‌ بي‌گدار به‌ آب‌ مي‌زند و هل‌ من‌ مبارز مي‌طلبد. اهل‌ ايهام‌ است‌ و ابهام؛ تا در هنگامه‌ي‌ خطر، امكان‌ رهيدن‌ داشته‌ باشد و در هنگامه‌ي‌ مهيا بودن‌ نوش‌ و طرب‌ و كاميابي، لحظات‌ گسسته‌اش‌ را به‌ عيش‌ مدام‌ تبديل‌ نمايد. و كيست‌ كه‌ نداند ايهام‌ و ابهام‌ يعني‌ روشن‌ نگاه‌ داشتن‌ چراغ‌ اميد...

/ 1 نظر / 5 بازدید
ايران دا كي توركلرين بيريسي

اولا مولوي ترك بوده و شعر تركي هم زياد دارد. ثانيا فارسها هم در ايران كه بيش از بيست سي درصد نيستند، حق و حقوق تركها و ديگر ملل ايراني را مصادره كرده اند و خودشان يك امپرياليسم رسانه اي درون مرزهاي ايران تشكيل داده اند و هي فارس فارس مي كنند! ثالثا خود فارسها كه عرضه نگهداشتن ياد مولوي را ندارند چرا ديگران را به كيش خود مي پندارند؟