ايران سرزمين ايمان، عشق، عرفان و ادب است و شعر، اوج كلمه و كلام :

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمحمد خاتمي در پيامي به "دومين جشنواره سراسري شعر ايران ما " - كه مراسم اختتاميه آن، عصر روز چهارشنبه، سوم خردادماه، به همت خانه شعر بنياد نويسندگان و هنرمندان برگزار شد - آورده است: وقتي شعر و ايران در كنار هم قرار مي‌گيرند، فضاي تازه‌اي را مي‌آفرينند كه براي هر دوستدار حقيقت و آشنا به عشق و زندگي غنيمت است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) متن پيام سيدمحمد خاتمي به اين شرح است:

«ايران نام بلندي است كه بر پيشاني تاريخ بشري درخشان بوده و خواهد ماند. سرزمين ايمان، عرفان، ادب و هنر كه در طول تاريخ، انسانيت را وامدار آفرينش‌هاي معنوي فرزندان خود كرده و امروز نيز ايران مي‌تواند و بايد با تكيه بر گذشته پرافتخار تاريخي و توان و استعداد انساني و مادي و موقعيت ممتاز راهبرديش، جايگاهي بس والاتر از آن‌چه به ظاهر دارد، داشته باشد.

ايران وايراني بزرگ بوده است و همين بزرگي به او ظرفيت و ظرافتي بخشيده كه جانش از آفتاب درخشان حقيقت اسلام، گرما و نيروي بيش‌تري به ‌كار برد و سخاوتمندانه اين ظرفيت را در خدمت باروري و بسط تمدني گيرد كه به نام تمدن اسلام نامور گرديده است.

پاسداري از فرهنگ وادب اين سرزمين خدمت بزرگي است كه از عهده فرهنگ‌دوستان فرهنگ‌پرور و متعهدان آگاه برمي‌آيد و سازمان فرهنگي - هنري شهرداري تهران كه اميد است در دوران جديد تجربه‌ي خود در عرصه‌ي فرهنگ و هنر اين مرز و بوم درخشش بيش از گذشته داشته باشد، باني خير جشنواره شعر ايران ما شده و انديشمندان هنرشناس را متصدي انجام اين كار سترگ كرده است.

وقتي شعر و ايران در كنار هم قرار مي‌گيرند، فضاي تازه‌اي را مي‌آفرينند كه براي هر دوستدار حقيقت و آشنا به عشق و زندگي غنيمت است.

ايران سرزمين ايمان و عشق و عرفان و ادب است و شعر، اوج كلمه و كلام كه در نطق كه فصل مميز آدمي از ساير انواع و اجناس است، تجلي مي‌يابد و به همين جهت نيز شعر در تاريخ فرهنگ و هنر اين كشور در نگاهداشت و انتقال معرفت و عشق و مهر و آگاهي بيش از اقسام ديگر سخن نقش داشته است.

براي همه عزيزان و دست‌اندركاران اين رويداد مهم هنري و فرهنگي آرزوي سلامتي و موفقيت مي‌كنم».

/ 0 نظر / 2 بازدید