دهن لق :

.

در راستای طرح مبارزه با سلاح سرد، نمایندگان خانه ملت قرار است پس از پایان تعطیلات، طرحی را به تصویب برسانند که علاقمندان به چاقو، قمه، گزلیک و آلات و ادوات مشابه، حساب کار دستشان بیاید و به اصطلاح «غلاف» کنند.
باز در همین راستا پلیس از شهروندان درخواست کرده سازندگان و ایضا مصرف‌کنندگان این سلاح‌های سرد را معرفی کنند و (برای سومین بار) در این راستا ننجون دهن‌لق اسامی چند تولید‌کننده و مصرف‌کننده را به اطلاع می‌رساند.
1ـ بابا طاهر عریان
خلاصه پرونده:
این فرد که نام فامیلش منافی عفت عمومی است و در سوابقش اعمال و رفتار مجرمانه‌ای به چشم می‌خورد به صورت غیر قانونی به تاسیس یک کارگاه خنجر‌سازی اقدام کرده و حتی به چشم و چار خودش هم رحم نمی‌کند.
مدرک جرم:
زدست دیده و دل هر دو فریاد
که هر چه دیده بیند دل کند یاد
بسازم خنجری نیشش ز فولاد
زنم بر دیده تا دل گردد آزاد
2ـ خواجه حافظ شیرازی
خلاصه پرونده: این فرد علاوه بر اتهام شرب خمر و عربده‌کشی در میادین و چهار‌راه‌ها در اکثر اشعارش از سلاح سرد استفاده ابزاری کرده است. در پرونده ایشان مدارکی دال بر حضور درمیهمانی‌های مختلط نیز دیده می‌شود.
مدرک جرم:
زیر شمشیر غمش رقص‌کنان باید رفت
کان‌که شد کشته او نیک سرانجام افتاد
3ـ سعدی شیرازی
خلاصه پرونده: فرد یاد شده چندان به اصول اخلاقی مقید نیست و چند فقره باده‌گساری و حرکات موزون در پرونده وی به ثبت رسیده که به زودی در محاکم قضایی به آن رسیدگی خواهد شد.
مدرک جرم:
چون دلارام می‌زند شمشیر
سرببازیم و رخ نگردانیم
4ـ فردوسی طوسی
خلاصه پرونده: نامبرده فرد خطرناکی است که از ترویج‌کنندگان سلاح‌های سرد مانند گرز، خنجر، سنان، قمه و شمشیر به شمار می‌رود. امکان عضویت وی در یک باند زورگیری وجود دارد و چند فقره قدرت‌نمایی در پرونده وی به چشم می‌خورد.
مدرک جرم:
به روز نبرد آن یل ارجمند
به شمشیر و خنجر به گرز و کمند
برید و درید و شکست و ببست
یلان را سرو سینه و پا و دست

( سیاست روز )

/ 1 نظر / 43 بازدید