گاف های اسفندیار :

1- مشایی: ما باید به سمت و سوی مدل ترکیه حرکت کنیم! باید کاری کنیم که در جناح ما از سردار تا «گلزار» در کنار یکدیگر حضور داشته باشیند (جهان نیوز 12/3/89)

* این جور که معلوم است ترکیه و حوادث آن خیلی به دهن اسفندیار جان مزه کرده که قرار است به سمت و سوی آن حرکت کنند! اگر هم نمی گفتند از همنشینی ایشان با هدیه و مهتاب و مهناز  معلوم بود که سمت حرکت اسفندیار جان به سوی کدام مدل است! البته تکلیف دولتی که ریاست کارگروه فرهنگی آن (یعنی یازده وزارتخانه مرتبط با فرهنگ!) بر عهده همین اسفندیار جان باشد هم خود به خود معلوم است! در ضمن به ما هم مربوط نیست که کدام سردار میخواهد در کنار «گلزار» برای مشایی وزیر علم او سینه بزند!

2- حاج آقا ذوالنور: اگر در دولت احمدی نژاد یک مشایی وجود دارد همه دولت اصلاحات مشایی بوده اند! (جهان نیوز)

* از این گفتار دو تا معنی به ذهن می رسد! اگر با قرائت مؤمنان این جمله نگاه کنیم معنی آن این می شود که اوضاع دولت اصلاحات خیلی ناجور بوده است! اما اگر از نگاه برادری احمدی نژاد به مطلب بنگریم آن وقت نتیجه میگیریم که دولت اصلاحات خیلی زلال و شفاف و معنوی و توحیدی بوده اند! (چون ایشان به صراحت گفته اند مشایی بسیار زلال، شفاف، موحد و دیندار است!)

* از برادر ذوالنور خواهشمندیم مشخص کنند که مقصود ایشان از این جمله کدام یک از دو معنی فوق الذکر بوده است!

3- مشایی: نیما یوشیج قلبی بسیار بلندتر از آن دارد که در زمره مکاتب کوتاه قد قرار بگیرد. نیما در شعر خود از رنج سخن به میان نمی آورد البته بعید است شاعر وجود داشته باشد که از رنج سخن نگفته باشد! نیما توانست به مدد قدرت ذهن و عشق فصلی جدید را پیش روی استعدادهای انسانی بگشاید (ایران 30/2/89)

* البته سخنان مهندس مشایی خیلی طولانی بود که ما فقط قسمتهای خیلی خوبش را برایتان گلچین کرده ایم!

* خداوکیلی حظ نمی کنید آدمی با این همه معلومات رییس دفتر و مشاور ارشد و ندیم و یار غار رییس جمهور محبوب است؟

* از همه کسانی که قادر به درک معانی و مفاهیم بلند مستتر در جملات فوق الذکر آقای مهندس مشایی شده اند خواهشمندیم ما را بی بهره نگذارند!

* به نظر شما سمت بعدی مشایی چیست؟

الف- مسئول هماهنگی ادبیات ایران در جهان

ب- مدیر پروژه باز پس گیری غرامت اشکانیان از سلوکیان

ج- ریاست شورای عالی جذب و جمع آوری سردار تا گلزار

د- معاون رییس جمهور در امور معنویت فرامدرن . . . <<<<<

/ 1 نظر / 4 بازدید
جویای حقیقت

اگر چه من خودم با سیاست های استکبار ستیزانه ی احمدی نژاد موافقم، ولی واقعا جالب بود!