دفتر چهارم :

 

 

شعر معاصر ايران

 

 

منابع اصلي :

شعر معاصر ايران ، از بهار تا شهريار ، حسنعلي محمدي ( دو جلد ) هزار سال شعر فارسي ، به انتخاب جعفر ابراهيمي ، احمد رضا احمدي ، اسدالله شعباني و سيروس طاهباز ، كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان

سايت اينترنتي چهره هاي ماندگار

سايت هاي اينترنتي سمت راست وبلاگ از رودكي تا شهريار

بخش هاي قبلي اين سايت ( آرشيو ) :

دفتر اول

– از رودكي تا حافظ

دفتر دوم

– از حافظ تا بهار

دفتر سوم

– از بهار تا شهريار

دفتر چهارم - شعر معاصر ايران

توضيح : شعر معاصر ايران همزمان با نهضت مشروطه خواهی آغاز می شود . مفهوم معاصر اين نيست که هم عصر شما باشند . امکان دارد نمونه شعر برحی از شاعران معاصر نيامده باشد . شما می توانيد تمام يا قسمتی از شعر و نام شاعر و نام خودتان را در قسمت پيام برای ما بفرستيد تا از آن استفاده کنيم .

بخش بعدي :

دفتر پنجم – گزيده آثار جبران خليل جبران ( 50 قسمت )

مصطفی کارگر : جای چنين سايتی واقعاٌ خالی بود....

با شتاب به پيش : سلام به مرکز شعرهاي ناب.عجب گلچينی...

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ali reza

درود/از راهنمايی شما ممنون/موفق باشيد/بدرود

راه ميان‌بر

سلام. از اظهار لطف شما سپاسگزارم. شرمنده مي‌كنيد! عجالتا پاسخ لينك شما رو مي‌دم و در مورد وبلاگتون هم انشاءا... بعد از آشنايي بيشتر نظر خواهم داد.

علی

سعی کن راجع به سهراب بزنی به وب لاگ من بيا

mona

سلام .... نميدونم چرا از وقتی مطالب وبلاگم ميره تو ارشيو مطالب جديد نميايند رو ...تازه مگه شما مطالب جديد رو ميبينی......خيلی از پيغامتون خوشحال شدم ...از راهنمايی شما هم همينطور......موفق باشی.

آزاده

ممنون به من سر زدين..آفلاين مطالبتونو وميخونم..شاد باشی:)

علي

عزيز تحمل آرای مخالف هم چيز خوبی است... بگذريم... اما آنچه نوشتيد پاسخ من نيست .... اين تعريف که از مشروطه به اين طرف را معاصر بدانيم حرفی است که مدام در دانشگاه ها تکرار می کنند .... اما سوال من اين است که چه چيز انسان ايرانی امروزی به هموطنان عصر مشروطه شباهت دارد؟.... و چرا بايد از مقطع مشروطه تا به همين لحظه را به صورت يک دوره ادبی در نظر بگيريم... واقعيت تحولات اجتماعی و به تبع آن تحول زيبايی شناسی شعر چيز ديگری نشانمان می دهند.... ديگر اين که ملاک معاصر بودن آدمی مثل قزوه چيست؟ ... فقط چون همزمان با من زندگی ميکند معاصر من است؟... آيا شعر او هم با واقعيت اجتماع پيرامون من همخوانی دارد؟ ... اگر او معاصر من است سيد علی صالحی معاصر کيست؟ ... اين دو شاعر باهيچ ملاک و معياری نمی توانند معاصر هم تلقی شوند ... حالا از رويايی و براهنیمیگذریم و انبوه شاعران تثبيت شده در ۱۰ سال گذشته را هم در نظر نمیگیریم که اصلا قابل مقايسه با هم و با آنانی که شما معاصر می پنداريد نيستند.... آيا واقعا لازم است شعرهای اين آدم ها را برايتان بفرستم و شرح حالشان را ضميمه کنم؟!!!؟!!!!!

iman

سلام . ممنون که سر زدين . مطالب خوبی هست . موفق باشيد

فرهاد

سلام بامداد جمعه شما خوش، ممنون که از وبلاگ آب و آينه ديدن کردين؛ خوشحال خواهم شد که باز هم سرزده و نظر و انتقاد خود را ارائه دهيد. نيکروز باشيد