«جواهری در قصر» : آقای مشایی تو یک جواهر هستی!

سایت البرز - عبدالله خدابنده
 
من تازه به این موضوع پی بردم که امروزه سینما و تلویزیون یکی از مهمترین ابزار جنگ نرم هستند و دشمن غربی و شرقی با ساختن یک فیلم و بزرگنمایی از اسطوره های خیالی کاری می کند که کمیته فرهنگی دولت تا شش سال هم نمی تواند تشخیص بدهد که این فیلم تهاجم فرهنگی بود یا نه و اگر هم تشخیص بدهد مجدداً شش سال از برنامه های قبلی اش عقب می افتد. به همین خاطر بنده تصمیم گرفتم در این کارزار که سر مسئولان خانه سینمای ایران و معاونت سینمایی وزارت فرهنگ همچنان گرم دعواست ولی صدایش را در نمی آورند و کسی هم بیکار نیست که به ما گیر بدهد با سه سال تاخیر به نقد و بررسی فیلم «جواهری در قصر» بپردازم تا بعد از این همه سال بالاخره مشخص بشود در حال حاضر این جواهر ایران چه کسی ست.
در همین رابطه اینجانب عبدالله خدابنده کارشناس طنزیمی مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز ، پس از نقد و بررسی فراوان، و ضمن رد هرگونه اعتراضی تشخیص دادم که به 10 دلیل زیر آقای اسفندیار رحیم مشایی به تنهایی همه رکوردها را شکسته و برای خودش جواهری شده بچه ام!
بنده همین جا پیشنهاد می کنم که این جواهر بی بدیل را بدهیم این خانم 30 ساله که تازگی ها رئیس موزه ملی شده تا به خوبی از آن حفاظت کند که خدای نکرده فردا پس فردا این انگلیسی های ایکبیری جواهر ما را ندزدند که 40 سال بعد مثل منشور کوروش فقط برای 4 ماه و جهت بازدید عموم تحویل ما بدهند. بالاخره این خانم به غیر از مدرک مرتبط و 5 سال سابقه کاری! خیلی بیشتر از ما مردها بلد است که چطور از این جواهر حفظ و نگهداری کند.
دلیل اول: یانگوم در طول مدت حضورش در قصر فقط موفق به دریافت دو پُست آشپزی دربار و پرستار پادشاه شد اما مشایی در عرض یک سال 8 پُست مهم دولتی را کسب کرد و احتمالا تا 3 سال آینده 24 پست دیگر هم خواهد گرفت.
دلیل دوم: اکثر افراد معمولا با کارهای بزرگی که انجام می دهند معروف می شوند مثلا بن لادن با ترکاندن دو برج در آمریکا یا ادیسون با اختراع برق یا مثلا مارادونا با گلی که با دست زد و... . بزرگترین کاری که بانو یانگوم در طول زندگی انجام داد پختن شیر برنج برای پادشاه بود اما دست پختهای مشایی کاری کرد که 25 میلیون نفر در عرض یک سال از احمدی نژاد دلخور شدند.
دلیل سوم: یانگوم در طول مدت زندگی در قصر 2 بار هم با پادشاه به سفر استانی یا سفر به مقر سازمان ملل نرفت اما مشایی در تمام 700 سفر احمدی نژاد مثل کنه به او چسبیده بود.
دلیل چهارم: بهترین دست پخت بانو یانگوم سالاد لاکپشت بود اما کمترین دست پخت مشایی مکتب ایرانی است.
دلیل پنجم: وقتی یانگوم به خیانت محکوم شد و از قصر به یک شهر دور افتاده تبعید شد در طول مدتی که در آن شهر بود با مردم آنجا اعلام دوستی نکرد اما مشایی هنوز هیچی نشده با مردم اسرائیل ابراز دوستی کرد.
دلیل ششم: یانگوم جواهر قصری بود که کل جمعیتش به 2 هزار نفر هم نمی رسید اما مشایی جواهری در بین 75 میلیون ایرانی است. تازه اگر ایرانیان خارج از کشور را هم محاسبه کنیم آمار خیلی بیشتر می شود.
دلیل هفتم: یانگوم برای اینکه فقط پرستار پادشاه بشود چندین سال درس خواند و نزد چندین استاد درس پس داد اما مشایی فقط با یک مدرک لیسانس مهندسی و بدون هیچ تجربه ای همه کاره دولت دهم شد و تازه نظریه مکتب ایرانی هم داد و به مدیریت انبیاء هم گیر داد و 8 تا پست دولتی هم گرفت و ...
دلیل هشتم: بانو یانگوم در طول مدت پرستاری از پادشاه نتوانست کاری برایش بکند و پادشاه پس از مدتی مُرد اما مشایی با آن دم مسیحایی اش و نام گذاری دور سوم سفرهای استانی به سفرهای فرهنگی کاری کرد که تمام مشکلات فرهنگی کشور حل شد و بسته های فرهنگی ایران برای نجات فرهنگ ها به دیگر کشورها هم ارسال شد.
دلیل نهم: بانو یانگوم در طول دوران حضورش در قصر نه تنها قصد نکرد پادشاه بشود حتی یک بار هم قصد نکرد که زن پادشاه بشود اما مشایی هنوز نیامده ستاد تشکیل داد و قصد دارد که رئیس جمهور ایران بشود.
دلیل دهم: بانو یانگوم با آنکه آنقدر زحمت کش و فعال بود به غیر از مین جانگو نتوانست کسی را برای حمایت از خودش بسیج کند اما مشایی برای خودش دم و دستگاهی به هم زده و کلی وبلاگ نویس و سایت نگار و روزنامه پخش کن و قلم به دست و کی و کی و کی را برای حمایت از خودش بسیج کرده تا از امروز تا 3 سال دیگر برایش تبلیغ کنند تا آقا بشود رئیس جمهور مملکت!
دلیل یازدهم: « این دلیل خصوصی بود به خودش گفتم، شما خواهشا گیر ندهید »
.
نتیجه گیری اخلاقی: آدم یا باید نویسنده بی ترمز باشد یا زن و بچه دار – نمیشود که، ترس دارد
نتیجه گیری فرهنگی: این همه تلاش برای ازبین بردن تهاجم فرهنگی لازم نیست، غضنفر همین نزدیکی ست
نتیجه گیری بی خودی: بالا رفتیم دوغ بود پائین اومدیم ماست بود ... هرچی که اون بالا گفتم، راست بود . . . <<<<<
/ 0 نظر / 4 بازدید